Польща відмовилась надавати грант українським виробникам малини

Міністерство закордонних справ Польщі відмовляється надавати субсидії на закладання  плантацій малини в Україні.

Про це з посиланням на видання sadyogrody.

Зазначається, що ця інформація з’явилась у відповідь на заяву голови Незалежної профспілки польських фермерів «Солідарність» Терези Халас  про можливі негативні наслідки такого кроку для ягідного бізнесу Польщі.

«Беручи до уваги ситуацію і сумніви, які були висловлені одразу кількома організаціями,  я вирішив припинити дію договору про субсидіювання проекту “Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив”. У зв’язку з вищесказаним, подальша діяльність за проектом, включаючи передачу саджанців малини українській стороні, не буде реалізована, — написав помічник секретаря МЗС Польщі, Анджей Папьежа у  відповідь на лист НПФ «Солідарність».

Нагадаємо, проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» виграв грант в розмірі  261,43 тис. злотих (€61 тис.) на конкурсі МЗС «Польська допомога», який координує ООН. Він передбачав створення у Волинський області 10 га малинових плантацій з використанням 70 000 саджанців кращих сортів малини, ЗЗР, технічного обладнання і комплексної експертної підтримки. Також проектом передбачалось укладення довгострокових контрактів із виробниками саджанців та переробними підприємствами Польщі.