Японські вчені створили найдорожче м’ясо у світі 

Японські вчені вперше виготовили яловичину ваґю за допомогою 3D-біодруку

Група вчених із Японії створила в лабораторії яловичину ваґю за допомогою використання технології 3D-друку і вирощених стовбурових клітин. Яловичина ваґю – одна з найдорожчих і найбільш якісних, адже м’ясні породи корів ваґю генетично схильні до інтенсивної мармуровості.

За словами винахідників, це може стати більш стійкою та екологічною альтернативою популярним стейкам й іншим м’ясним продуктам. Дослідники говорять, що їм вдалося збільшити або зменшити мармуровість яловичини – білі лінії та плями жиру, які роблять зрізи ваґю такими смачними та дорогими.

Читайте: Corteva та Gaïago оголосили про глобальну угоду в області новітніх агротехнологій

Щоб приготувати ваґю в лабораторії, вчені спочатку витягли два типи клітин із коров’ячих щік. Клітини-сателіти, відповідальні за зростання м’язів, були використані для формування м’язів – червоної частини стейка. Жирові стовбурові клітини, взяті з коров’ячого жиру, перетворилися в яловичі вени і жирові “кульки”.

Потім вчені об’єднали клітини зі штучною тканиною сухожилля, зробленої з колагену, щоб зробити рулони з яловичого волокна ваґю. Цей процес відомий як тривимірний біодрук. Вкінці вони вручну з’єднали шматочки в стейк і пофарбували його в червоний колір для фінального штриха.

Виготовлення цієї надрукованої на 3D-принтері яловичини розміром п’ять на п’ять міліметрів обійшлося вченим у 100 тис. єн (906 доларів). Для порівняння, повноцінне ваґю може коштувати близько 400 доларів за кг.

М’ясна промисловість є одним із основних чинників зміни клімату. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, на тваринництво припадає 14,5% викидів парникових газів, викликаних діяльністю людини, більше 40% яких припадає на тваринництво.

Професор прикладної хімії в Університеті Осаки Мічія Мацузака, стверждує, що для стейків, створених із використанням технології 3D-друку і вирощених в лабораторії стовбурових клітин, буде потрібно значно менше корів і ферм. Він вважає яловичина ваґю надрукована 3D-принтері може з’явитися в продажу в невеликих кількостях вже в 2025 році.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд виділить 100 млн грн на підтримку фермерів.

Джерело: agronews.ua

Наталія Софієнко, Landlord

Источник: LANDLORD