У Росії дефолт за зовнішнім боргом вперше з 1918 року. Що це означає

У Росії вперше з 1918 року стався дефолт суверенного боргу в іноземній валюті через санкції, які унеможливили платежі закордонним кредиторам. Про це пише Bloomberg. Протягом останніх місяців Росія знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після вторгнення в Україну. Але наприкінці дня у неділю закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі $100 млн до 27 травня, […]

У Росії вперше з 1918 року стався дефолт суверенного боргу в іноземній валюті через санкції, які унеможливили платежі закордонним кредиторам. Про це пише Bloomberg.

Протягом останніх місяців Росія знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після вторгнення в Україну. Але наприкінці дня у неділю закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі $100 млн до 27 травня, що вважається дефолтом у разі пропуску платежу.

При цьому Bloomberg зазначає, що з огляду на збитки, вже завдані економіці та ринкам Росії, дефолт поки що має здебільшого символічний характер і мало що означає для росіян, які переживають найгірший економічний спад за останні роки.

Москва звісно відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що має кошти, щоб покрити будь-які рахунки, але не має можливості зробити оплату.

За словами глава мінфіну РФ, бідолашну росію позбавили можливості платити за облігаціями у валюті, як вимагають документи емісії — тому мінфін змушений розплачуватись “у тій валюті, яка гарантовано доступна — у рублях”.

Що означає дефолт для РФ

Як пояснив економіст, нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк у короткостроковій перспективі “дефолт нічого не означає”.

“Путін не здохне, цукор буде в той сам кількості, і навіть щось і далі зможуть орки фінансувати. Фактично, Росія була вже давно як важкохворий пацієнт у комі на штучному диханні і це було лише питанням часу коли його вимкнуть. І 25 травня, коли американська OFAC не продовжила спеціальний дозвіл на проведення платежів по боргу від РФ то це живлення вимкнули. Ну а далі РФ не сплатила 27 травня 100 млн дол, потім всі чекали grace period 30 днів і ось він технічний дефолт ! Останній раз в РФ це було у 1918 році”, – написав Железняк.

Проте економіст зазначив, що подія дефолту завжди дуже негативно впливає на країну. Її відключають від зовнішніх ринків капіталів, блокується банківська система, падають всі рейтинги, інвестиції збігають з країни. І звісно ніхто не хоче мати справу з такою країною. Але все це вже сталося у РФ і до події дефолту. Фактично, вони “моральний дефолт” вже з 24 лютого, а технічним номінально стали тільки сьогодні.

“Тому наслідки для РФ дуже непомітні — у них і так все погано було”, – пояснив нардеп.

Крім того, після настання події дефолту можуть виникнути “крос-дефолти”- коли інші кредитори попросять достроково виплатити гроші. А там декілька десятків мільярдів доларів. Але знов ж таки, дуже наївно вимагати у країни яка відкрито краде все від пральних машин до сотні літаків, повернути достроково борг.

Також Железняк пояснює, що дефолт не означає, що у РФ закінчилися гроші. За його словами, поки захід купує у них нафту та газ, гроші у них поки є. Тому дефолт і “технічний” — гроші є, а ось зробити щось з ними не можуть нічого.

“Що таке дефолт? Це коли країна або не може заплатити (тому що немає грошей) або коли гроші є, а ось можливості немає виплатити. Нажаль поки відносно РФ справедливо друге твердження”, – говорить експерт.

Так чому це важливо?

Тому що це фінальний акорд їх економічної історії, переконаний Железняк.

“І додатковий аргумент не мати справу з РФ. І точно буде покладено у всі звіти і навіть найбільш ризикові інвестори підуть з ринку РФ. Та і той самий менеджмент Leroy Marlin все менше має аргументів залишатися на ринку орків. А ще чергове приниження, коли Росію ще раз поставили на коліна, рішенням нікому невідомому американської Office of Foreign Assets Control (OFAC). І сигнал світу, що найближчі десятиліття економічно РФ буде ніхто. І санкції тільки будуть посилюватися. Золоту та газу приготуватися. Навіть технічно по методології рейтингових агентств ще 15 років до кредитних рейтингів Росії буде застосовуватись сильний знижуючий коефіцієнт — ну, якщо Росія ще буде існувати у нинішньому виді так довго. Тому технічний дефолт це звичайно цвях. Красивий цвях, який поки що не забитий у лоб Путіна. Але який вже міцно тримає кришку труни економіки окупанта”, – підсумував економіст.

Наталія Марченко

Источник: LANDLORD

3 thoughts on “У Росії дефолт за зовнішнім боргом вперше з 1918 року. Що це означає

  • 24.07.2022 at 15:03
    Permalink

    A fascinating discussion is definitely worth comment. I do believe that you should publish more about this issue, it may not be a taboo matter but usually folks dont speak about such subjects. To the next! Cheers!!

  • 29.07.2022 at 15:18
    Permalink

    my friends from work and I have been looking for. The information on this web site is beneficial and needed and will help my friends at work in our studies a couple times a week. It is obvious the site gained a large amount of details concerning subjects on the site and the other links and info like wise show it. I’m not typically on the net during the week but when I get an opportunity im always searching for this sort of factual information or others similarly having to do with it. When you get a chance, have a look at my website. company that buys home in Jonesboro GA 30236

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.